Informacje o plikach cookie.

Szkoła Podstawowa nr 29 oraz Publiczne Przedszkole

01.09.2017 - Koniec wakacji letnich

04.09.2017 - Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017 2018

pokaż całość »

Wielkie sukcesy Małych Mistrzów

Administrator (2017-11-30)

zmiany Administrator (ostatnio 2017-11-30)
odwiedzin 429 (ostatnie 2018-12-12)

Wielkie sukcesy Małych Mistrzów

Końcówka roku szkolnego obfitowała w wydarzenia które, zmobilizowały całą społeczność szkolną do wspólnej wytężonej pracy. W ramach projektu Wielcy Mistrzowie zorganizowano Dni Europejskie oraz Dni Naukowca, w trakcie których dzieci mogły wykazać się wiedzą zdobytą w trakcie zajęć dodatkowych. Zorganizowane konkursy stały się okazją do zabawy i wspólnie spędzonego czasu.

Dużym sukcesem okazał się udział uczniów w międzyszkolnym turnieju szachowym w którym uczennica SP 29 uzyskała III kategorię w turnieju międzyszkolnym a tym samym podniosła swoje kwalifikacje szachowe.

Długo wyczekiwane wakacje obfitowały również w różne wydarzenia związane z realizacją działań zaplanowanych w projekcie. Szkolna drużyna harcerska udała się na obóz harcerski do Siemian w powiecie Iławskim. Było to ogromne wyzwanie dla dzieci. Jednak zdobyły nowe umiejętności min. takie jaksamodzielnie i właściwie spakować plecak na wędrówkę, przygotować prosty posiłek, przyszyć guzik. Nauczyły się też korzystać z mapy, nie spóźniać się, działać w grupie. Ogromna przygodą był sam fakt spania w namiocie. W harcerskich szeregach dzieci rozwijająrównież swoje umiejętności interpersonalne, logistyczne, zmysł organizacyjny zacieśniają więzi koleżeńskie oraz wzrasta ich poczucie odpowiedzialności za towarzyszy obozu.Jest to dobre miejsce by rozwinąć wiele pasji. Daje możliwość odnalezienie tego co naprawdę chce się w życiu robić. Dzięki harcerstwu dziecko będzie jednocześnie przyrodnikiem, ratownikiem medycznym, geografem, kucharzem, animatorem, podróżnikiem, fotografem, wychowawcą.

W trakcie letniej przerwy wyremontowano dwie sale. Wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie rozpoczęli naukę w odmienionej sali przyrodniczej i matematycznej. Salę przyrodniczą wyposażono w nowe meble dostosowane do wymagań jakie niosą zajęcia oparte na eksperymentach, w które obfitują zajęcia dodatkowe Mały naukowiec. Specjalnie wykonane stoły laboratoryjne, wyspowe zwiększył się komfort i bezpieczeństwo pracy w trakcie zajęć. Sala matematyczna wzbogacona została dodatkowo w stoły na których umieszczono szachownicę. Wykorzystywane są onew trackie zajęć dodatkowych w ramach Sportowych treningów szachowych. Dowiedziono już wielokrotnie szachy, to nie tylko doskonały sposób na spędzanie czasu, ale też nauka. Wyrabiają koncentrację, wytrwałość, cierpliwość. Rozwijają pamięć, intuicję i zmysły twórcze. Przede wszystkim wzmacniają kompetencje matematyczne. Kontynuowane są również zajęcia dodatkowe z zakresu matematyki w trakcie których wykorzystywana jest metoda prof. Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej.

Poszukiwanie wmarzonego zajęcia zaczyna się już od najmłodszych lat. Często z dziecięcych pasji i fascynacji rodzi się profesjonalista w określonej dziecinie. Specjalnie dla klas szóstych zaplanowano zajęcia z doradztwa zawodowego. Od wielu lat istnieje problem ze specjalistami w różnych profesjach. W trakcie tych zajęć dzieci zostaną przygotowane do trafnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia.

Nowy rok szkolny trwa, przed nami nowe wyzwania. Do dyspozycji dziecipozostaje osiem bloków tematycznych. Nie zapominamy również o rodzicach naszych uczniów. Kontynuujemy spotkania w Szkole dla rodziców. Głównym ich celem jest wspieranie rodzicóww radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, wymiana doświadczeń,to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Urozmaicone zajęcia powodują, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pozostaje nam jedynie obserwować, wpieraći czerpać radość z dziecięcych osiągnięć.

« wstecz